Združená stredná škola potravinárska, Harmincova 1 Bratislava

Hlavná stránka

Profil školy | História školy |

Profil školy

Združená stredná škola potravinárska vznikla transformáciou Stredného odborného učilišťa potravinárskeho a Strednej priemyselnej školy potravinárskej 1. septembra 2002, odkedy škola patrí pod VÚC Bratislavského kraja.

Cieľom práce našich pedagógov je nielen pripraviť pre prax kvalifikovaných pekárov a cukrárov a stredoškolských odborníkov pre potravinársku prax, ale aj vychovať človeka tolerantného, s pozitívnym prístupom k sebe a k svojmu okoliu, človeka, ktorý nezlyhá v zložitostiach súčasného života. Škola organizuje množstvo výchovných akcií, ako sú Mikulášsky večierok, Majáles, slávnostné prijímanie prvákov do cechu pekárov a cukrárov, súťaže v prednese poézie a prózy v slovenskom a nemeckom jazyku, žiaci vydávajú svoj vlastný školský časopis, organizujú rozhlasové vysielanie, množstvo športových podujatí počas celého roka a denne majú volný prístup na INTERNET.